Novice

Devetkrat zlati na balkanskem prvenstvu

Med 21. in 23. septembrom je v Celju potekalo Balkansko atletsko veteransko prvenstvo. Naši najizkušenejši člani so se ponovno preizkusili na stezi in domov prinesli kar 8 zlatih medalj.

Ana Jerman je v kategoriji W65 zmagala kar 4x in sicer v teku na 100m, 200m, 400m in 800m. V malo daljših disciplinah je blestel Marijan Krempelj in v kategoriji M60 zmagal v teku na 1500m in 5000m. Stanka Prezelj je ponovno premagovala lestvico v skoku v višino in na koncu s preskočenimi 131cm osvojila zlato v kategoriji W65. Njen mož Dušan Prezelj se zaradi poškodb izogiba njegove najljubše in najboljše discipline skoka v višino, kjer še naprej drži svetovni rekord v kategoriji M65. Tokrat je s kokurenco pometel v metu diska in za Atletski klub Kranj osvojil še 8 zlato odličje. Tatjana Flac je vkategoriji W45 kar dvakrat končala na 5. mestu in sicer v teku na 100m in 200m. Pesti pa smo držali tudi za našo trenerko, ki vadbo skupaj z Ano vodita v Križah, Mojco Knific Bergantski, ki je v skoku v daljino prepričljivo osvojila zlato medaljo.

Vsi našteti atleti niso le zvesti navijači atletov mlajše generacije, ampak tudi redno pomagajo pri vadbah otrok vključenih v Atletsko šolo Rožle Prezelj. Ponosni smo, da imamo za vzornike večne atlete po srcu in strokovnjake po znanju.