Novice

Prva članska medalja med dekleti

Atletski klub Kranj je bil ustanovljen leta 2004 z namenom, da se je lahko Rožle posvetil le treningu in se v miru pripravljal na največja tekmovanja. Kasneje se mu je pridružil še brat Marko in tako je dvojica povečini iz državnih prvenstev odhajala z dvema zlatima medaljama. Oba fanta sta s kariero zaključila, a smo v klubu dobili nove atlete, ki so nastalo praznino uspešno že zapolnili.

Dekleta, ki že od samega začetka vadijo po programu Atletske šole Rožle Prezelj in se na DP uvrščajo na najvišja mesta, se počasi prebijajo v resnejše kategorije. Tako je Tjaša Maradin pri svojih 15 letih na zimskem članskem DP osvojila prvo žensko klubsko medaljo. Priborila si jo je v teku na 200m.

Sicer je bila zimska sezona kratka in se člani AKK nanjo niso posebej pripravljali, a smo se lahko veselili nekaj odličji iz DP in sicer v kategorijah U16, mlajših in starejših mladink ter članic.

Pohvaliti pa je potrebno tudi Lio Apostolovski, ki je z odličnim skakanjem na Balkanskem prvenstvu s preskočenimi 180 cm osvojila 6. mesto v članski kategoriji. Lia, ki je imela preko sezone kar nekaj težav, je na pravem mestu in ob pravem času pokazala, da od nje upravičeno pričakujemo več.

Tako, zdaj nas čakajo treningi, prve tekme aprila, prva DP pa že sredi maja. Se že veselimo!