Novice

Vikend naporen in uspešen predvsem za tekače in metalce

V soboto 9. junija je v Kranju potekal Vučkov Memorial v poklon nekdanjemu odličnemu trenerju Dobrivoju Vučkoviču. Mednarodnega tekmovanja se je Atletski klub Kranj udeležil v zelo okrnjeni postavi, saj naše atlete v prihajajočih dneh že čakajo nova ekipna DP (U16, U14 in U12). Natopili so pretežno tekači na srednje proge, po medaljah pa so segli na koncu le metalci, ki so domov odnesli tri bronaste medalje. Prvo je z osebnim rekordom 50,16m osvojila Eva Cerar, druga je šla v roke njenemu bratu Mihi z 36,22m, tretjo pa je ulovila Gaja Tušar s 35,14m. Odlično je s svojim nastopom opravila Hana Grobovšek, ki je v skoku v daljino s preskočenimi 470 cm med članicami osvojila 8. mesto.

V nedeljo 10. junija je v Mariboru na tekmovanju Tečem zDravo ponovno tekmovala Špela Kukovič, ki je dan prej že opravila s tekom na 600m na Vučkovem memorialu v Kranju. Tokrat je tekmovala v disciplini, ki ji je bližje v teku na 10km in v kategoriji žensk do 19 let prepričljivo zmagala.